Ligjërata e Zëvendës Drejtorit Menaxhues të FMN-së në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës

    Me rastin e vizitës në Kosovë, z. Tao Zhang, Zëvendës Drejtori Menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar do të mbajë një ligjeratë për studentët e Fakultetit Ekonomik. Ligjërata do të mbahet të enjten më datën 15 shkurt prej orës 9:00 deri në 10:00 në Amfiteatrin e Madh.Në këtë ligjeratë do të marrin pjesë edhe z. But Dedaj, Dekani i Fakultetit Ekonomik si dhe
    z. Ruud Vermeulen, Përfaqësuesi Rezident i Fondit Monetar Nërkombëtar në Kosovë.

    Pas një prezantimi mbi punën e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), do të jemi të hapur për pyetje nga studentët. Kjo është mundësi e veçantë për të shtruar pyetje për menaxhmentin
    e lartë të FMN-së.{Shpresojm që do të zhvillohet një diskutim interaktiv}.

Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
30123456
78910111213
14151617181920
21 222324 252627
28293031123
45678910