Fakulteti Ekonomik organizon Konferencën e tretë shkencore “Sustainable development goals and economic development: Perspective of the Western Balkan Countries”

  Me datat 12 dhe 13 mars në Fakultetin Ekonomik do të mbahet konferenca “Sustainable development goals and economic development: Perspective of the Western Balkan Countries”. Në këtë konferencë që mbahet për synimet e zhvillimit të qëndrueshëm dhe zhvillimin
  ekonomik, do të jenë pjesëmarrës një numër i madh i përfaqësuesve ndërkombëtarë,përfaqësuesve nga qeveria, përfaqësues nga fakultetit, përfaqësues nga shoqëria civile,etj.
   
   

  Në sesionet plenare do të jenë pjesëmarrës përfaqësues nga qeveria zv. Kryeministri Avdullah Hoti dhe Ministrja e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari dhe përfaqësues tjerë të institucioneve të
  ndryshme. Gjithashtu do të ketë folës ndërkombëtar nga Universitet e huaja, USAID dhe UNDP.
  Për ta parë agjendën e plotë të kësaj konference, klikoni këtu.

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910