NJOFTIMI PËR SHTYRJEN E TË GJITHA AKTIVITETEVE AKADEMIKE DHE ADMINISTRATIVE NË UP

    Me anë të kësaj shkrese, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ju njofton se sot është thirrur takimi i Kolegjiumit të Dekanëve, ku është diskutuar çështja e grevës në arsim.

    Më këtë rast, UP-ja njofton studentët, personelin dhe gjithë opinionin, se mbështet grevën në institucionet arsimore. Si rrjedhojë, UP shtynë të gjitha aktivitetet akademike dhe administrative për një afat të pacaktuar, duke përfshirë këtu edhe mbajtjen e provimeve të afatit të janarit, në të gjitha njësitë akademike të Universitetit.

     

    Duke shpresuar që në një afat të shkurtër kohor do të arrihet zgjidhja e duhur për situatën e krijuar, informoni se deri në njoftimin e radhës, ky është qëndrimi zyrtar i Universitetit.


    https://uni-pr.edu/page.aspx?id=1,4,589 

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
25262728293031
12 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345