Në Fakultetin Ekonomik diskutohet për bashkëpunim ndërkombëtar me Universitetin Nothern Iowa

    Dekani i Fakultetit Ekonomik, Prof. But Dedaj ka mirëpritur këtë të premte me 11 Maj dekanen e Fakultetit Edukimi në Lidership Prof. Gawtane Jean-Marie dhe Prof. Benjamin Forsyth nga Universiteti Northern Iowa. Temat e këtij diskutimi ishin mundësitë për bashkëpunim të ardshëm midis universiteteve për shkëmbim të stafit akademik dhe studeneve, organizimi i konferencave
    te përbashkëta, si dhe bashkëpunimi në hulumtim shkencor.Dekani falënderoi shumë përfaqësuesit nga Universiteti Nothern Iowa për kohën që kanë ndarë për takimin e sotëm.

     IMG_1242-(1).jpg

Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
29 30 31 1234
5 6 7 8 91011
12 13 14 15161718
19202122232425
262728293012
3456789